Skip to main content

Mistrzostwa narciarskie 2022 zakończone!

Tegoroczne Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie odbyły się 18-20 marca przy doskonałej pogodzie i w świetnej atmosferze sportowej rywalizacji. W zawodach wzięli udział przedstawiciele firm działających w branży informatycznej.

Warunki na trasie sprzyjały zawodnikom. Szczyrk przywitał nas słońcem oraz idealnymi warunkami śniegowymi. Trasa zawodów rozpoczynała się obok górnej stacji wyciągu na Skrzyczne, a kończyła u podnóża stoku „Doliny”.  Najmłodsi zawodnicy dzielnie zmierzyli się na tym samym odcinku z lekko obniżonym startem.

Mistrzostwa były okazją do fantastycznej zabawy i integracji, a jednocześnie sposobnością do sprawdzenia swoich umiejętności, połączoną ze szczyptą rywalizacji. Na trasie zawodnicy wykazali się prawdziwym sportowym zacięciem. Po zawodach, podczas kolacji, był czas na fetowanie zwycięstwa i nawiązanie nowych znajomości.

Puchar Burmistrza Szczyrku w kategorii Open otrzymali: Julitta Solecka (z czasem łącznym: 1:26:87) oraz Jakub Nanowski (z czasem: 1:15:23). Puchar dla najlepszej drużyny powędrował do przedstawicieli firmy EUVIC. Firmę dumnie reprezentowali: Jakub Nanowski, Łukasz Haczewski, Szymon Tengler. Pełna lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach dostępna jest na stronie https://mpin.pl/wyniki/.

Zawody zostały objęte patronatem Polskiego Związku Narciarskiego oraz Burmistrza Miasta Szczyrku. Sponsorami imprezy były firmy: COIG, Integrated Solutions.